Zásah strážníků

Opilý řidič zaskočil hlídku, která ho zastavila! Řekl, že má koronavirus

Opilý muž v autě
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
17.6. 2020 14:59
Téma:

Spoustu starostí s opilým řidičem měli v úterý ostravští strážníci. Čtyřiapadesátiletý muž se v autě posilnil alkoholem a následně chtěl odjet, hlídka se ho proto rozhodla zastavit. Celý zásah navíc zkomplikovalo přiznání řidiče, že má koronavirus.

"V úterý krátce před jedenáctou hodinou dopoledne jsme přijali oznámení, že v jedné z ulic v Ostravě – Mariánských Horách sedí v autě muž středního věku, který pije vodku a hodlá z místa odjet,“ řekl mluvčí strážníků Jindřich Machů.


Hlídka po svém příjezdu skutečně spatřila auto značky Daewoo, které z místa odjíždělo. Strážníci se proto rozhodli ho zastavit.


"Provedenou dechovou zkouškou bylo řidiči naměřeno 1,69 promile alkoholu. V autě se našla také flaška vodky a krabice džusu,“ potvrdil Machů.

 


Kontrola se výrazně zkomplikovala poté, co řidič zasahujícím strážníkům řekl, že má koronavirus. Po skončení zákroku byla provedená dezinfekce auta, zbraní a služebních věcí pomocí ozonového generátoru.


Zasahující hlídka musela počkat u podnapilého řidiče, dokud se neprovedly testy na Covid-19, jejichž výsledek byl známý v úterý večer. Ukázalo se, že je negativní.


"Vzhledem k tomu, že řidič je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, byla celá věc předána Policii České republiky,“ dodal Machů.

TN.cz