VSTALA Z MRTVÝCH

Oplakával zesnulou manželku. Ta se mu devět dnů po pohřbu vrátila živá

Hřbitov
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
25.1. 2021 19:18
Téma:

Svým očím nevěřil stařec, který v polovině ledna pohřbil svou ženu – oběť covidu-19. O devět dnů později mu živou a zdravou manželku přivezli do společného bytu v pečovatelském domově. Záměnu pacientek přiznala nadace, která se o seniory stará.

Obec Xove v severním Španělsku má senzaci. Rogelia Blanco, 85letá obyvatelka domova seniorů, byla sice pohřbena jako oběť koronaviru, ale v sobotu 23. ledna se svěží vrátila k manželovi, který s ní žije ve stejném domově.

 

"Nemohl jsem tomu uvěřit. Pořád ještě jsem smrt své ženy oplakával," vylíčil svoje pocity Ramón Blanco pro list La Voz de Galicia. K záměně pacientek se přiznala nadace San Rosendo, která starým lidem poskytuje péči.

 

 

Nakaženou Rogelii Blanco 29. prosince přestěhovali do jiného domova, vzdáleného 223 kilometrů, aby se jí dostalo potřebné péče. Jen od konce prosince tam přestěhovali víc než stovku klientů z různých míst. Na pokoji byla Rogelia se svojí vrstevnicí, ale protože obě mají sníženou rozpoznávací schopnost, ani neměly šanci všimnout si, že jim pečovatelé vyměnili totožnost.

 

 

A když druhá z žen 13. ledna zemřela, bylo úmrtí omylem přisouzeno Rogelii Blanco. Její muž ani synovci neměli příležitost druhý den na pohřbu omyl zjistit, protože covidové oběti se z bezpečnostních důvodů nevystavují v otevřených rakvích. Nadace už o záměně uvědomila soud, aby "zesnulá " mohla znovu dostat doklady a žít spokojeně.

 

Záměna embryí zřejmě vyjde kliniku na miliony. Podívejte se na reportáž TV Nova: 


 

 

TN.cz