Vládu nepochválili

Opozice kritizuje opatření: "Zlikvidují tak podniky, Babiš je psychopat!"

Andrej Babiš
Zdroj: TV Nova
Kritiku za opatření schytal zejména premiér Andrej Babiš (ANO).
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
12.10. 2020 23:23
Téma:

Reakce opozice na dlouho očekávanou tiskovou konferenci po jednání vlády na sebe nenechala dlouho čekat. Přísná opatření schytala ostrou kritiku. Podle vyjádření opozičních politiků na sociálních sítích jde prakticky o likvidaci gastronomických podniků. Drsná slova padla také na hlavu premiéra Andreje Babiše (ANO).

"To je likvidace podnikání v gastronomii. Zatímco při uzavření na jaře mohli podnikatelé sáhnout do rezerv, teď nebudou mít kam. Obecné fráze ministra Prymuly, že se připraví kompenzace, jsou málo. Kompenzace se měly představit dnes spolu s restrikcemi. Pamatujeme, jak vázly na jaře," vyjádřil se poslanec za ODS Jan Skopeček.

 

Vládu označil za kecálky, kteří na jakoukoli pomoc ekonomice nemají peníze. Finance, které v "dobrých časech" mohli ušetřit, prý prošustrovali. Člen Pirátské strany Pavel Moravec přitvrdil a premiéra Babiše označil za psychopata neschopného si přiznat jakoukoli vinu, který navíc "lže jako pětiletý kluk".

 

 

Kritikou nešetřil ani poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09). "Není možné žádat lidi, aby respektovali opatření, neshlukovali se, aby na bohoslužbách nepřekročili počet 10 osob atd., a současně uspořádat na Hradě oslavu v počtu stovek osob. Pokud to Zeman s Babišem udělají, znovu lidem oznámí, že pro ně samotné pravidla neplatí," napsal na svůj twitter.

 

 

"Prosím, dodržujme opatření. Děláme to kvůli zranitelným občanům a našim zdravotníkům. Na ty mysleme, ne na zoufalost téhle vlády. Pokud se však zavírají restaurace, kultura, mají se také okamžitě oznámit podpůrná opatření (navrhli jsme je). Takhle vláda likviduje živobytí občanů," přispěla ke kritice předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

 

 

Babiš podle ní byl, je a bude zbabělec a s vládou je to prý marné. "Je to, prosím, bizardní PR, absolutní nesoudnost, rozeběhnutá psychická nemoc? Buď jak buď, tohle musí skončit!" napsal na svůj twitter poslanec a předseda STAN Vít Rakušan v reakci na premiérovo prohlášení "já si nemyslím, že bych byl nepokorný" a "nevím, že jsem někde udělal nějaké chyby".

 

 

Ostrými slovy nešetřil ani místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda ODS Petr Fiala. Na svůj facebook napsal: "K dnešní zmatené tiskové konferenci na Úřadu vlády v tuto pozdní hodinu jen toto: Vláda, která není schopna včas a jednoznačně informovat svoje občany, je nebude schopna ani ochránit. Rozhodl jsem se na zítra dopoledne svolat mimořádné predsednictvo ODS. Mame dobrou vůli, ale takhle to dál nejde!"

 

K dnen zmaten tiskov konferenci na adu vldy v tuto pozdn hodinu jen toto: Vlda, kter nen schopna vas a...

Zveejnil(a) Petr Fiala dne Pondl 12. jna 2020

 

S výsledky jednání vlády není spokojený ani plzeňský primátor a místopředseda ODS Martin Baxa. "Úplné vypnutí prezenčního vzdělávání je naplnění nejčernějších obav už po pěti týdnech od začátku školního roku a doklad fatálního selhání vlády. Nevidím ani snahu udržet aspoň 1. stupeň ZŠ, kde jsou dopady nejhorší pro žáky i rodiče. Otevřou se školy opravdu začátkem listopadu?" napsal na sociální sítě.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz