Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vesmírný "doutník"

Opravdu může jít o UFO, šokuje slavný vědec! Promluvil o záhadě

Mezihvězdný asteroid - Stephen Hawking
Zdroj: Profimedia
Stephen Hawking šokoval prohlášením, že vesmírný "doutník" může být důkazem mimozemské civilizace.

Jeden z nejslavnějších vědců na světě Stephen Hawking potvrdil, že vesmírný "doutník", který mezi lidmi v posledních týdnech vzbuzuje hotové senzace, opravdu může být sondou mimozemšťanů. Vesmírný objekt nyní pečlivě zkoumá. Výzkum už zahájila i NASA.

Britský fyzik a výzkumník Stephen Hawking, který před třemi lety prohlásil, že klasicky vnímaná černá díra neexistuje, nyní šokoval prohlášením, že vesmírné těleso známé jako Oumuamua opravdu může být důkazem mimozemské civilizace, informuje britský Express.

 

O původu vesmírného "doutníku" vedou vědci spory už týdny. Jde totiž o první těleso z vnějšku sluneční soustavy, které se podařilo zachytit. Původně si experti mysleli, že jde o kometu nebo asteroid. Nyní už si však nejsou jistí ničím.

 

Podle vědců překonal objekt lidem těžko představitelnou vzdálenost, nyní se skupina odborníků z Breakthrough Listen, vedená právě Stephenem Hawkingem, snaží zjistit, jestli je objekt cizí sondou, nebo nikdy dřív nespatřenou přírodní záhadou.

 

 

"Žádný známý asteroid nebo kometa v našem solárním systému nemění tak silně jas a nemá tak velký rozdíl mezi délkou a šířkou," okomentovala nález Karen Meechová z Astronomického institutu na Havaji.

 

"Možná, že mimozemšťané mají mateřskou loď, která rychle cestuje a uvolňuje menší kosmické lodě. Ty volně spadají do planetárního systému na průzkumné mise," myslí si uznávaný profesor astrofyziky z Harvardské univerzity Avi Loeb.

 

Objekty sledují i oba nejznámější teleskopy z NASA - Hubbleův a Spitzerův. Ředitel výzkumného centra na hledání mimozemského života (SETI) Andrew Siemion řekl, že plánuje desetihodinové pozorování zaměřené na výskyt cizích technologií. "Je to jako rozhlasová stanice, do které se naladíte svým autorádiem," řekl.


ČTĚTE TAKÉ:

APOKALYPSA se blíží: Lidstvo brzy zabije ‚ Měsíc‘! Budeme umírat velmi pomalu, říkají vědci

PŘEKVAPIVÁ ZPOVĚĎ: Žena popsala, jak ji unesli mimozemšťané. Nebudete věřit, co strašného jí provedli!

FOTO: NASA vyfotila Boží ruku ve vesmíru

lud TN.cz