OPRAVA TRATI

Trať u Hluboké má výluku. Opravy potrvají až do Štědrého dne

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
Aktualizováno 20:45
21.12. 2020 13:20
Téma:

Nejméně dva dny potrvají opravy poškozené trati po nehodě rychlíku u Hluboké nad Vltavou, se kterými začali železničáři v pondělí. Vlak tam v sobotu v plné rychlosti vykolejil poté, co najel na poškozenou výhybku. Škoda přesahuje 3,5 milionu korun.

Těžce přístupný terén mezi skalami komplikoval o víkendu odstraňování havarovaného vlaku, který v sobotu vykolejil nedaleko Hluboké na Vltavou. Hasiči o víkendu – doslova ve dne v noci – s pomocí hydrauliky vraceli vykolejené vozy včetně lokomotivy zpátky na trať.

 

Poškozené koleje v úseku nejméně 300 metrů začali rozebírat až v pondělí ráno poté, co havarovanou soupravu odtáhli z místa nehody. Kolejnice museli rozřezat, poškozené pražce vyměňovali za bezvadné.

 

 

Trať zůstává i nadále uzavřena, mezi Českými Budějovicemi a Veselím ad Lužnicí vozí cestující náhradní autobusy. Výluka se týká asi padesátky spojů. Cestující by měli počítat se zpožděním do 20 minut. Železničáři věří, že provoz na trati z Českých Budějovic do Prahy a Brna se podaří obnovit do Štědrého dne.

 

zv TN.cz