na vlastní kůži

Opravy silnic ztěžují řidičům život. Reportér to ověřil na vlastní kůži

Jan Socha
Jan Socha
Aktualizováno 17.9. 2019 21:23

Dopravu v Česku komplikuje v posledních dnech velké množství oprav silnic. O problému jsme již psali. Reportér televize Nova se proto v úterý rozhodl ověřit na vlastní kůži, jestli je situace skutečně tak vážná, jak tvrdí řidiči.

Obce v okolí Kladna jsou samá uzavírka. Reportér televize Nova vyrazil po dálnici z Prahy do Lán. Po cestě jej čekala řada omezení.


První komplikace čekaly už na dálnici, protože je na Lány uzavřený sjezd. Navigace v autě proto navrhla hned další exit. Objízdná trasa vedla skrz sousední obec, jenže tam už čekal semafor kvůli opravě kanalizace.


Po pětiminutovém čekání pokračoval štáb TV Nova dále po objízdné trase. Jenže o kus dál byl umístěn další semafor a začala se tvořit dlouhá kolona. Doprava kolabovala.

 

"Já se řidičům omlouvám, máme finance z evropských fondů a ty musíme čerpat," řekl k situaci ředitel Správy silnic Středočeského kraje Zdeněk Dvořák.

 


Když už se zdálo, že do Lán vede přímá cesta, zpomalily cestu frézy a chybějící značky. Mezi obcí Lány a dálnicí dali silničáři nedávno nový asfalt, v úterý se na místo znovu vrátili a silnici začali frézovat.


Po objízdné trase naskočilo na tachometru o 12 kilometrů více, zdržení bylo čtvrt hodiny. Není to ale jediný případ v republice. Podobně je tomu totiž u Jinočan u Prahy. Místo dvou kilometrů ujel reportér televize Nova třikrát tolik a zabralo mu to dvakrát více času.

 

A podobných míst jsou v Česku desítky. Televize Nova kvůli komplikovaným opravám silnic oslovila ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Ve videu se můžete podívat na jeho reakci:


 

TN.cz