důležité informace

Organizátoři táborů by měli hlásit děti hasičům! Mají na to aplikaci

Téma:

Pořadatelé letních dětských táborů mají povinnost hlásit místo konání a počet dětí na krajské hygienické stanice. Hasiči ale mají novou aplikaci, na kterou by měli organizátoři hlásit podrobné údaje také. V případě nějaké živelní pohromy mohou na pomoc vyrazit rychleji.

V případě, že na dětském letním táboře bude více než třicet dětí a bude delší než pět dnů, pořadatelé mají povinnost vše nahlásit na úřady. V Královéhradeckém kraji například na Krajskou hygienickou stanici.

 

Základní údaje hasiči z hygieny sice dostanou, ale neznají například přesné místo tábořiště. Pokud se nachází uprostřed lesa, hledání je pak o to obtížnější.

 

Jde převážně o prevenci. V případě, že v okolí tábora vypukne požár, přižene se vichřice nebo povodně, právě hasiči jsou v těchto krizových situacích na místě jako první. A aby se nezdržovali hledáním tábořiště, doporučují, aby veškeré údaje, počet dětí, lokace, telefonní čísla na vedoucí a délku trvání tábora, jim organizátoři nahlásili přes internetovou aplikaci.

 

 

A také, aby hasičům hlásili tyto údaje i ti, kteří pořádají tábory s menším počtem dětí nebo s kratší dobou konání. V Královéhradeckém kraji mají do této chvíle hasiči zhruba 240 táborů.

 

"Díky údajům ze systému může naše krajské operační středisko přesně lokalizovat polohu toho tábora a zároveň ji můžeme zaslat nějakou výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu v případě bouřek nebo silných dešťů," vysvětlila mluvčí hasičů Martina Gotzová.

reg/Filip Pultar TN.cz