VELKÁ BRITÁNIE

Organizované gangy kradou a unáší psy ve velkém! Může za to covid-19

Roman Dolejský
Roman Dolejský
27.12. 2020 16:50
Téma:

Silný nárůst krádeží a únosů psů rmoutí britské páníčky. Podle policie může být na vině i zvýšená poptávka kvůli proticovidovým opatřením. Vznikla i petice za přísnější tresty pro zloděje, již ji podepsaly statisíce Britů.

Melise Coleové z Velké Británie ukradli psa Jess již podruhé. O svůj příběh se podělila s televizí Sky News. Její druhý pes Tig je nadále v rukou únosců. Ti po ní za vrácení milovaného člena domácnosti požadují peníze. Melissa se obává, že Tig nyní zneužívají v množírně psů.


Až o 250 procent narostly v poslední době krádeže a únosy psů ve Velké Británii. Jedním z důvodů je podle agentury AP zvýšená poptávka po psech. Mnozí lidé totiž špatně snáší protikoronavirové opatření, hlavně lockdown, proto shání huňaté společníky.

 


"Organizovaný zločin prostě jen přizpůsobí svou trestnou činnost jakémukoliv trhu. A tento trh roste, tak myslím, že to vidí jako příležitost k výdělku. Proto roste počet krádeží psů," vysvětlil pro AP detektiv Neil Austin ze SOAC, britské jednotky pro boj s organizovaným zločinem.


Nárůstu zločinu pomáhá i to, že krádež psa je v Británii pouze přestupkem. "Pes není klasifikován jako zvíře, takže trest za krádež je stejný jako trest za krádež mobilu. Ale ukradení milovaného zvířete se přece nedá považovat jen za přestupek," prohlásil britský cvičitel psů Stan Rawlinson. Více než půl milionu Britů podepsalo petici za zpřísnění trestů za krádež domácích mazlíčků.
 

Související témata:
TN.cz