přišli si už na 4 miliony

Miladu chtěli okrást po telefonu! Na tohle pozor, radí policie

Téma:

Policie varuje před organizovaným gangem, který v předvánoční době zneužívá důvěřivosti seniorů a připravuje je o celoživotní úspory. Případy se objevují po celé republice. Teď se gang soustřeďuje na Liberecko, kde kriminalisté vyšetřují už deset případů, škoda je téměř čtyři miliony korun.

Jednou z obětí, kterou si gang vytipoval, je 82letá paní Milada z Držkova na Jablonecku. Mužský hlas se jí do telefonu představil jako její vnuk a začal ženu citově vydírat.

 

"Řekl mi: 'Babi, já potřebuji půjčit peníze!' A já povídám: 'A kolik?' Odpověděl, že 700 tisíc," říká paní Milada. Podvodník jí tvrdil, že potřebuje něco okamžitě zaplatit. Žena mu řekla, že tolik nemá. A tak podvodník pohotově zkoušel něco jiného.

 

Paní Milady se ptal, jestli prý nemá nějakou nemovitost nebo šperky, které by mohla zastavit. "Řekla jsem mu: 'Ty jsi se zbláznil'!" vypráví důchodkyně. A udělala dobře. Šla se poradit se synem a ten vše ověřil u pravého vnuka.

 

 

Další senioři už takové štěstí neměli. "Jenom v rámci našeho kraje máme oznámeno deset případů. Škoda je vysoká, blíží se částce čtyř miliony korun. V jednom případě žena volajícímu předala finanční částku 380 tisíc korun," sdělila mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

 

Policie varuje seniory a jejich blízké, aby byli velmi opatrní. "Přijde advent, doba Vánoc. Předpokládáme, že intenzita těch telefonátů samozřejmě naroste," upozorňuje Suchánková.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Ivan Berka/mj TN.cz