Kuriózní zásah

Ornitolog visel na stromě hlavou dolů i s malými datly, zachránili je hasiči

Muž zůstal bezmocně viset hlavou dolů, vysvobodili ho hasiči
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Muž zůstal bezmocně viset hlavou dolů, vysvobodili ho hasiči
michora
Zdeněk Michora
15.5. 2021 0:20
Téma:

Kuriózní zásah absolvovali v pátek vpodvečer hasiči poblíž Úval u Prahy. Z vysokého stromu visel hlavou dolů muž. Ukázalo se, že je to ornitolog, který uvízl při kroužkování mláďat.

Hasiči dostali po 18. hodině na tísňovou linku hlášení o muži visícím ze skály.

 

“Po příjezdu k události bylo průzkumem zjištěno, že jde o ornitologa, který se snažil na vysokém stromě pomocí horolezeckého vybavení včetně sedáku okroužkovat mláďata datla obecného v hnízdě, ale ve výšce se zasekl a převrátil hlavou dolů,“ popsala událost mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

 

 

Bezmocného muže z nepohodlného uvěznění vysvobodili hasiči-lezci. Sundali ho pomocí lanové techniky a žebříku dolů i s mláďaty. Ornitolog svou misi nevzdal a malé datly okroužkoval na zemi. Jejich transport zpět do hnízda už nechal na hasičích.

 

Milovníka ptactva preventivně prohlédli přivolaní záchranáři, stejně jako opeřenci vyvázl bez úhony.

 

 

Mnohdy nelehkou záchranu lidí z vysokých výšek, nejen stromů, ale i skal či budov, provádějí hasičští specialisté – lezci. “Hasičský záchranný sbor má ve svých řadách ve všech krajích speciální skupiny tzv. lezců, kteří jsou odborně vyškoleni na tyto typy zásahů,“ uzavřela mluvčí.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz