otřesné záběry

Slovensko v šoku: Děti v osadě podpalují psy, našlo se pohřebiště!

Téma:

Osada u slovenského města Trebišov ukrývala hromadný psí hrob. Slovenští reportéři tam při návštěvě objevili mrtvá těla, která byla naházená v budovách nebo v nedalekém potoce. Někteří z psů měli kolem krku uvázaný provaz, další ostatky byly zase ohořelé. Za hanebným činem mohou podle svědků stát i děti z osady.

Otřesné záběry natočili v osadě reportéři TV Markíza. Od obyvatel romské osady se jim podařilo zjistit, že za smrtí nevinných psů mohou být místní děti. Mladíci podle nich zapalování psů považují za hru.

 

Několik mrtých psů reportéři objevili ve zchátralé budově za plotem osady. Další těla se pak našla u potoka a na poli. Některé z ostatků byly ohořelé, další mrtví psi zase měli kolem krku uvázaný provaz.

 

O situaci ví i vedení nedalekého města. "V blízkosti romské osady bylo nalezeno 12 uhynutých zvířat. Všechny ostatky byly v pokročilém stádiu rozkladu, a proto nebylo možné určit čas ani příčinu smrti," řekla mluvčí městského úřadu v Trebišově Martina Mištaničová. Podle města se jedná o nelegální pohřebiště.

 

 

Město Trebišov se v případu následně angažovalo a těla psů už tak v okolí osady nejsou. "Poskytli jsme okamžitou součinnost inspektorům z hygieny, kteří na místě vykonali veterinární kontrolu," řekla Mištaničová. Nalezené těla uhynutých zvířat pak odvezla najatá firma.

 

Na místo dorazila i městská policie, která má podezření na týrání zvířat. "Poskytneme součinnost a informace orgánům v trestním řízení," vysvětloval zástupce náčelníka Jindřich Sosna. Jejich podnět však ke slovenské policii nedoputoval a podezření na týrání psů tak zaslali sami reportéři.
 

Reportáž o otřesném nálezu těl psů na TV Markíza:

jva TN.cz