slovensko

Osadníci se scházeli u Ježíše z trouby. Zabavil jim ho starosta

Téma:

Zjevení Ježíše na dvířkách plynového sporáku způsobilo před časem pozdvížení v obci u Popradu na Slovensku. Na místo se scházeli všichni místní, ale i věřící z jiných částí Slovenska. Poutní místo tu ale nevznikne. Představitelé vesnice se báli, že by podnikavci zpeněžili i svatého a tak sporák zabavili a ukryli.

Říká se, že každý zázrak trvá tři dny. Šílenství kolem zjevení podobizny Ježíše na troubě v osadě v Batizovcích je minulostí, a to přesto, že osadníci chtěli z toho udělat poutní místo, uvedl web tvnoviny.sk. Majitel domu dostal od starosty náhradní sporák, ale pokud si myslíte, že místní začali chodit více do kostela, zůstanete zřejmě zklamáni.

 

"Pan farář jim dobře řekl, že pokud se chtějí utíkat k Bohu, mohou začít chodit do kostela. Byl by jim v tomto určitě nápomocný, ale myslím si, že jeho slova nepadla na úrodnou půdu," říká Gabriel Bodnár, starosta obce Batizovce.

 

Šílenství opadlo, obyvatelé domu si vydechli a starosta údajný důkaz skrývá na obecním úřadě. Zatím ho ale osadníkům vrátit nechce, protože prý jako některé zná, zpeněžili by i svatého.

 

Majitelé strčili nový sporák od starosty do kůlny, původní je prý pro ně cosi posvátné a cítí, že údajné zjevení do jejich rodiny přineslo pár pozitiv. "Máme se s manželem víc rádi," říká paní domu. "A já nepiju," dodal její manžel.

 

 

 

Starosta je na vážkách, sám neví, jaký postoj zaujmout, aby místní neurazil a nezesměšnil ani sebe.

 

Církev to od začátku nechce komentovat. Starosta sklo s údajným výjevem zatím odmítá hodit do smetí a nespěchá se ani s jeho vrácením do osady. Majitelé si myslí, že by měl skončit někde v kapli.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Natáčel bohoslužbu v kostele, když vtom se podíval na sochu Ježíše a ztratil řeč! I vám naskočí husí kůže

3 nejpodivnější sochy, ze kterých jde hrůza! Mnich v Buddhovi, mrtvá nevěsta a Ježíš s lidskými zuby

Související témata:
TN.cz