tragédie v nemocnici

Oskar zemřel při střelbě v Ostravě. "Byl to hodný kluk," truchlí přátelé

Oběť střelby v ostravské nemocnici
Zdroj: TN.cz
Oskar svým zraněním podlehl hned na místě
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
13.12. 2019 16:27
Téma:

Osmadvacetiletý Oskar byl podle přátel velmi hodný a veselý člověk. V úterý ráno ale tragicky zemřel při střelbě v ostravské nemocnici. Jeho známí tomu stále nemohou uvěřit.

Oskar miloval fitness a šířil kolem sebe dobrou náladu. Přátelé ho nikdy neviděli bez úsměvu od ucha k uchu. Nikoho by ani ve snu nenapadlo, že jeho život před Vánoci navždycky vyhasne. V úterý ráno osmadvacetiletý muž navštívil ostravskou fakultní nemocnici, odkud se ale už nevrátil.

 

V čekárně traumatologické ambulance se totiž po sedmé hodině ráno objevil útočník a začal nemilosrdně pálit do pacientů kolem sebe. Střela zasáhla i Oskara, který svému zranění na místě podhlehl.

 

Jeho přátelé a rodina tomu stále nemohou uvěřit. "Pamatujte. Važte a užívejte čas, který můžete strávit s těmi, kdo tu ještě jsou. Někdy totiž stačí jeden jediný okamžik, jedna vteřina a můžeš přijít o všechno to, co jsi doposud považoval za samozřejmost," truchlí Oskarova sestra.

 

 

"Nikdy jsem toho kluka neviděla smutného. Věčně vysmátý od ucha k uchu," píší přátelé na Oskarův facebookový profil. "Byl to skutečně jeden z nejlepších. Moc mi bude chybět," stojí v komentářích. "Věčně vysmátý kluk, sympaťák, hodný člověk. Byla jsem v šoku, když jsem zjistila, že jednou z obětí je i on," napsala Oskarova kolegyně z práce.

 

"Pořád tomu nemůžu uvěřit, že Oski už není tady s námi. Ať ti je zem lehká, kamaráde," píší zdrcení přátelé. Zapálit svíčku za Oskara přišla k pietnímu místu před nemocnicí i jeho bývalá učitelka. "Každý den jsme ho potkávali ve škole jako velmi veselého, milého, sympatického kluka. Snažil se poprat se životem, jak to jenom šlo, ale nedopadlo to," řekla televizi Nova a zlomil se jí hlas.

 

Oskarova rodina oznámila, že se s milovaným synem a bratrem rozloučí 18. prosince. "Nebojte, všechno bude oki," zní Oskarova citace na smutečním oznámení, která symbolizuje jeho věčný optimismus.

 

 

Počet obětí útoku ve čtvrtek stoupl na sedm. V odpoledních hodinách svému zranění podlehla žena, která dva dny bojovala v nemocnici o život. Na podrobnosti se podívejte v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz