Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Musela zasáhnout policie

Oslava narozenin se rozjela v technoparty. Dorazilo 700 lidí

Několik dní doslova nedala spát obyvatelům obce Únanov na Znojemsku technoparty. Ta byla původně nahlášená jako oslava narozenin. Oslavenci ale přišlo gratulovat 700 lidí a hlasitá hudba se rozléhala okolím až do noci ze soboty na neděli, kdy "zdroj hluku" policisté účastníkům zabavili.

Na technoparty upozornilo redakci TN.cz několik obyvatel Únanova na Znojemsku. "V celé obci všem skáčou tašky na střeše, nedá se už dva dny spát, nikdo tohle s obcí vůbec nekonzultoval, všude po obci jsou zfetovaný lidi a injekční stříkačky," stěžoval si pan Jiří.

 

Zvuk se rozléhal z aparatury umístěné hned asi 150 metrů od posledního domu. Na místě několikrát zasahovali policisté. "V noci z pátku na sobotu policisté přijali několik oznámení o rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Při prověřování oznámení zjistili, že se na řádně pronajatém soukromém pozemku u Únanova koná oslava narozenin. Policisté se spojili s pořadatelem akce, který přislíbil ztlumení hudbu," řekl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

 

V sobotu se ovšem opět oslava rozjela. Na louku u Únanova přijelo už 700 lidí. Podle policistů šlo většinou o Rakušany. Na muže zákona se ale obrátili majitelé okolních pozemků, z nichž si technaři dělali stanové městečko nebo parkoviště.

 

 

 

Pořadatel několikrát slíbil situaci napravit, nic se ale nezměnilo. V sobotu odpoledne tak policisté účastníky vyzvali, aby pozemky, které pronajaté nemají, vyklidili. To se skutečně podařilo. Účastníci se vrátili k aparatuře. Policistům pořadatelé slibovali skončit před 22. hodinou.

 

"Když pořadatel navzdory slibu a po několika marných výzvách produkci neukončil, přistoupili policisté ke vstupu na pozemek a k odebrání zdroje hluku," doplnil mluvčí Šváb.

 

 

Toho se zúčastnilo 41 policistů, z toho 23 bylo členy Speciální pořádkové jednotky. Donucovací prostředky ale použít nemuseli. Proti pořadateli bude vedeno správní jednání.

 

"V tuto chvíli návštěvníci areál postupně opouští, policisté situaci monitorují a kontrolují odjíždějící řidiče. Už u pěti z nich jsme zjistili, že usedli za volant pod vlivem návykových látek," dodal v neděli odpoledne Šváb.

vbo TN.cz