Pátrání

Oslava devatenáctin skončila pobodáním. Policie hledá dva muže

Téma:

Neškodná oslava narozenin nakonec vyústila, až v pobodání jednoho z oslavujících. Policie nyní pátrá po dvou nebezpečných Ukrajincích.

 V noci ze soboty na neděli 13. června došlo u Šídlovského rybníka v Plzni k nečekanému a velmi brutálnímu útoku tří mužů. U veřejného ohniště v blízkosti rybníka oslavovala skupina Ukrajinců devatenácté narozeniny jednoho z nich. Během večera se jeden z oslavujících vzdálil od ohniště, kde omylem vrazil do neznámého muže, také Ukrajince. Vše vypadalo jako záminka k rvačce, ale oba dva se nakonec vydali svou cestou.

 

Každopádně netrvalo dlouho a již zmíněný muž se vrátil společně se svými dvěma kamarády a všichni společně začali oslavujícího muže mlátit pěstmi, což nakonec vyústilo v hromadnou rvačku, jelikož napadenému přiběhl na pomoc jeho bratr s otcem. Útočníci z místa poté utekli. Napadený muž po útoku začal silně krvácet a upadl do bezvědomí.

 

Na místo byla tedy ihned přivolána záchranná služba společně s policií. "Dvaadvacetiletý mladík utrpěl dvě bodné rány v oblasti stehna, které si vyžádaly akutní lékařské ošetření a operaci," uvedla mluvčí policie.

 


Policisté okamžitě začali po útočnících pátrat, přičemž prohledávali i noční spoje a okolní sídliště. 

 

"Svědci uvedli, že policisté dokonce stavěli i tramvaje a usilovně hledali tři mladé Ukrajince v bílých tričkách. Povolán byl také policejní psovod i hasiči, aby prostor nasvítili a po ukončení ohledání zlikvidovali krev," informuje portál Krimi-Plzeň.

 


Napadený muž by měl být podle mluvčí policie již mimo ohrožení života. Policii se do současné chvíle podařilo vypátrat a zadržet pouze jednoho z trojice útočníků a po dvou zbylých stále pátrá.

 

Jeden z hledaných je Serhii Osadčij, který je 175 až 178 cm vysoký, střední postavy, má černé vlasy, hnědé oči a chodí oholen. Druhý útočník Nazar Fesjuk je vysoký 175 až 185 cm, střední postavy. Má hnědé rovné vlasy a strniště vousů. Oba dva muži jsou nejspíše ozbrojeni.

 

Policie žádá veřejnost, aby v případě, že mají informace o výskytu nebo pohybu těchto mužů, bezodkladně kontaktovala Policii ČR na lince 158.

GALERIE: Oslava skončila pobodáním

1
/
5
Zdroj: Krimi Plzeň
Pobodaný ukrajinec Plzeň - 5

Související témata:
JH TN.cz