minimum cukru

Oslavujte dietně: Na trhu je nové nízkokalorické prosecco

Prosecco
Zdroj: Profimedia
Téma:

Novinka jistě potěší všechny fanoušky šumivého nápoje, kteří nemají cukr ve svém jídelníčku, nebo se aspoň snaží o zdravější životní styl. Nové prosecco, které zahájilo prodej v Anglii, boří prodejní rekordy. Ani se není čemu divit - je opravdu nízkokalorické.

Italská společnost přišla na trh s převratnou novinkou pro milovníky tohoto šumivého nápoje. Nový druh prosecca prezentuje jako velmi dietní. Oproti předešlým druhům obsahuje jen 7 gramů cukru na jeden litr. Jeden decilitr nápoje obsahuje pouhých 67 kalorií. Což je velmi málo - například banán má 90 kalorií.

 

 

K výrobě novinky jsou používány hrozny vypěstované v italských Dolomitech. Do nápoje není přidáván žádný cukr, není tak sladký jako klasické prosecca. Novinka byla představena letos v dubnu a díky skvělým prodejním číslům se bude v příštím roce prodejní území rozšiřovat.

 


 

Amandu Thomsonovou, která novinku navrhla, máma vždy učila, že je cukr "ďábel". "Přibývá lidí, kteří se vyhýbají zbytečné konzumaci cukru, ale přitom se nechtějí připravit o chuť," tvrdí. Zatím není jasné, kdy bude možné zakoupit novinku i v ČR.

has TN.cz