Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 10. 2018
Krutá dřina

Osli trpěli pod obézními turisty! Řecko zákázalo vozit tlouštíky

Osli trpí pod macatými turisty - 2
Zdroj: Profimedia
Osel s turistkou na řeckém Santorini.

K téměř sisyfovské dřině byli odsouzení řečtí oslové, který na svých hřbetech museli vozit obtloustlé turisty do kopců. A jen jednoho vyložili, hned na ně čekal další. Nyní si však i na tyto dříče vzpomněly úřady a omezily váhu, kterou oslové mohou najednou nést.

Poškození páteře a další zranění ubohých kopytnatců vedly k vydání omezení na řeckém souostroví Santorini. Ten je tvořený prudkými svahy, po nichž vedou úzké cesty. Auta tam neprojedou, ale osel bez problémů projde. Zvířata se proto stala dopravním prostředkem pro každého, kdo stoupání nezvládne po svých.


Omezení váhy turistů je nyní stanovené na sto kilo. Zároveň nesmí přesáhnout jednu pětinu váhy osla. "Zvířata by neměla být naložená váhou přesahující jejich fyzické možnosti, velikost či věk," uvedlo podle portálu CNN řecké ministerstvo rozvoje venkova.

 

Galerie obsahuje snímek jen pro silnější povahy!

15

GALERIE: Osli vezoucí turisty na řeckém Santorini

Zdroj: Profimedia

Osli trpí pod macatými turisty - 5

Hodnocení:


Opatření však některé organizace zaměřené na ochranu zvířat považují za nedostatečné. "Osly i nadále mohou jejich majitelé nutit nést stokilovou zátěž do svahu s převýšením přes 150 metrů. A to až čtyřikrát či pětkrát denně," komentovala Mimi Bekhechiová z organizace PETA.

 


Souostroví Santorini je pozůstatkem sopečného ostrova. Ten vybuchl před téměř čtyřmi tisíci lety. Nyní na ostrovech žije více než 15 tisíc obyvatel. Turisty lákají pláže, pozůstatky antické Théry a právě výhled z vyvýšených míst, které tvoří okraje kráteru.
 

rod TN.cz