Agresivní pes

Osmiletou holčičku na Klatovsku pokousal pes! Neútočil prý poprvé

Agresivní pes
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
11.6. 2021 17:04
Téma:

Teprve osmiletou holčičku napadl agresivní pes v Sušici na Klatovsku, když si hrála na pískovišti. Pokousal ji na nohách, hrudníku a žebrech. Psa podle svědků doprovázela asi 11letá dívka, která s ním po incidentu utekla. Napadenou museli ošetřit v nemocnici, řeší to městská policie.

Osmiletá holčička si ve čtvrtek večer hrála na pískovišti na dětském hřišti v Sušici. Najednou k ní přiběhl pes a ve vteřině zaútočil. Na případ upozornil portál Krimi Plzeň.

 

"Myslím, že to byla border kolie. Než maminka holčičky zvládla psa odehnat, pokousal holčičku na nohách, na hrudníku a na žebrech," popsal svědek.

 

Podle něj byla na místě s agresivním psem 11letá dívka. "Po útoku i s ním z místa utekla," doplnil.

 

 

Napadená holčičku museli kvůli oděrkám a několika ranám ošetřit v nemocnici. Údajně to není poprvé, co mají místní s tímto psem problém.

 

"Už několik dětí z okolí si stěžovalo, že je ta kolie napadla a pokousala. Bydlí přes ulici od hřiště, venčit ji chodí zřejmě dcerka majitelky, a ta absolutně toho psa nezvládá. Pes jí utíká a útočí na jiné děti," řekl další svědek.

 

Incidentem se začala zabývat městská policie. Ta už majitelku vyzvala k podání vysvětlení. Pokud nebude souhlasit se zaviněním přestupku, věc dořeší správní orgán.

 

Útok psa na dítě očima kynologů. Čí je to chyba a jak se bránit? To se dozvíte v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz