Zmizela v roce 2001

Ostatky 'německé Maddie' našli v lese, pátralo se po ní i v Česku!

Peggy Knoblochová
Zdroj: Profimedia
Téma:

Nezvěstná Peggy Knoblochová zmizela v roce 2001 a od té doby po ní nebyla žádná stopa. Zvrat nastal až včera, kdy houbař v lese nedaleko jejího domova nalezl ostatky, které s největší pravděpodobností patří právě ztracené dívce.

Stejně jako je záhadou osud zmizelé britské holčičky Maddie McCann, byl doposud nejasný i případ z Německa. Nezvěstná Peggy Knoblochová se ztratila 7. května 2001 na cestě ze školy v bavorském městě Lichtenberg, které leží asi 30 kilometrů západně od Aše.

 

Za vraždu dívky, které bylo v době únosu 9 let, byl v roce 2004 odsouzen k doživotnímu pobytu v psychiatrické léčebně duševně nemocný Ulvi Kulac. I když se její tělo v té době ještě nenašlo, soud prokázal, že ve 12 případech sexuálně zneužíval děti. K její vraždě se několikrát přiznal, ale později vše vždy odvolal. Nakonec ho usvědčily nepřímé důkazy, ale o deset let později byl po nově nařízeném procesu obvinění zproštěn a propuštěn z léčebny.

 

 

Po jejím zmizení bylo vyhlášeno masivní pátrání, do kterého se kromě policie zapojili i vojáci. Vyšetřovatelé hledali také v ČR, protože policie měla podezření, že mohla být zavlečena do prostředí údajné dětské prostituce v západních Čechách.

 

 

 

Ostatky dívenky byly objeveny v lese, který byl také několikrát prohledán a leží pouze 12 km od místa jejího bydliště. Tělo se pravděpodobně nenašlo dřív proto, že dívčin vrah ji zakopal do mělkého hrobu, který teprve po čase narušila divoká zvířata. Případ je stéle plný nejasností, které se snad po potvrzení testů DNA, kriminalistům podaří vyjasnit.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

13. komnata Vondráčkové: Smrt milovaného dítěte!

has TN.cz