Smrt mladíka

Ostravské gymnázium sevřel smutek! Jirka (17) zemřel po pádu z balkonu

Wichterlovo gymnázium v Ostravě
Zdroj: Google
Wichterlovo gymnázium, které Jirka navštěvoval.
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 16:15
17.9. 2019 15:41
Téma:

Smrt teprve sedmnáctiletého Jirky vyšetřují od víkendu ostravští policisté. Student Wichterlova gymnázia měl za zatím nejasných okolností vypadnout z balkonu bytu v ostravské městské části Poruba. Záchranáři už mu bohužel nedokázali pomoci, chlapec na místě zemřel.

Nešťastná událost se podle policie odehrála v jednom z bytů v Ostravě-Porubě. Studenti gymnázia tam údajně oslavovali narozeniny jednoho z nich. Sedmnáctiletý Jirka se však krátce před páteční půlnoci měl zřítit z balkonu ve třetím patře.

 

"Po příjezdu záchranářů na místo někdo ze svědků prováděl chlapci masáž srdce. Měl mnohočetná poranění, dominující bylo poranění v oblasti hlavy. Zahájili jsme proto resuscitaci, která trvala zhruba půl hodiny," popsal TN.cz mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že chlapec bohužel nakonec zemřel.

 

Okolnosti tragédie nyní vyšetřují policisté. "Byla nařízena soudní pitva, přičemž s ohledem na krátký čas od události nemáme k dispozici její kompletní výsledky. Současně kriminalisté analyzují zjištěné informace a nadále činí potřebné úkony ke zjištění dalších náležitostí," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

 

 

Co přesně se v osudnou noc v ostravském bytě stalo, zatím není jasné. Podle policistů však dosud zjištěné informace nenaznačují cizí zavinění, to se však může změnit. 

 

Zpráva o smrti mladíka zasáhla také porubské Wichterlovo gymnázium, které Jirka navštěvoval. "S bolestí v srdci oznamujeme, že nás 13. září 2019 ve věku 17 let opustil náš nadaný student, spolužák a především kamarád," stojí na webových stránkách školy.

TN.cz