Moravskoslezský kraj

Ostravský dopravní podnik prodává autobusy. Koupit je můžete i vy

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Aktualizováno 24. 11. 2020 15:26
16.11. 2020 20:51
Téma:

Pokud jste si někdy přáli mít svůj vlastní autobus, teď máte jedinečnou příležitost. Ostravský dopravní podnik prodává 20 plně funkčních a vybavených autobusů i s platnou technickou kontrolou. A cena je nižší než u leckterého osobního auta.

Na délku mají 12 až 15 metrů, na šířku dva metry a kousek. Váží skoro 13 tun. Těchto autobusů nyní ostravský dopravní podnik prodává hned dvacet. "Ceny se pohybují okolo 91 tisíc nahoru, přičemž dva autobusy jsou v minimální ceně 237 tisíc," informovala mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková.

 

"Já bych ho rozebral nebo dal do štrotu na náhradní díly, jinak nevím," uvedl muž v anketě televize Nova, zdali by si autobus koupil.

 

 

Jenže na šrot by se to zrovna nevyplatilo. Kupující by dostal jen třetinu ceny. "Ten zájem může být jak z řad veřejnosti, tak dopravních podniků, a to nejenom českých, ale třeba i zahraničních,“ dodala Rycková.

 

Autobus navíc můžete využít jako posilovnu, taneční sál nebo taky místo k relaxaci.

 

 

"Autobusy jsou ve stavu, který odpovídá ujetým kilometrům. Pokud se neprodají, půjdou na ekologickou likvidaci,“ uvedl pracovník Dopravního podniku Ostrava.

O tramvaje byl v minulosti zájem

V minulosti ostravský dopravní podnik prodával tramvaje, které  našly své majitele. Zájemci mají čas na rozmyšlenou do konce listopadu. Pak rozhodne obálka s nejvyšší částkou.

jh TN.cz