Krimi

Ostravský fantom dopaden! Mladík (15) měl přepadávat starší ženy

Barbora Slavíková
Barbora Slavíková
15.1. 2021 12:26
Téma:

Policie na Ostravsku zadržela celostátně hledaného 15letého mladíka, který opakovaně utíkal z výchovného ústavu. Na svědomí má mít přepadení několika starších žen. Dopadnout se ho podařilo díky muži zákona, který ho poznal na tramvajové zastávce.

Jedno z přepadení ukazují také záběry z minulého roku z Ostravy. Mladík opřený o dveře domu si vytipoval seniorku, ke které o několik vteřin později přiběhl a vytrhl jí z ruky tašku. Ta po útoku spadla na zem.

 

"Patnáctiletý mladík si vybíral slabé oběti, kterými byli především senioři. Jedna z nejstarších poškozených žen měla devadesát dva roků,“ informovala policejní mluvčí Eva Michalíková.

 

Už na konci roku 2019 byl kvůli dřívější trestné činnosti jako nezletilý umístěný do Výchovného ústavu v Novém Jičíně. Z něj ale několikrát utekl a na svobodě měl krást a přepadávat.

 

 

"Druhá z poškozených žen si chtěla mobilním telefonem přivolat pomoc. V tom ji však mladík zabránil a mobilní telefon jí z ruky vytrhl,“ dodala Michalíková.

 

Ve většině případů se měl ke svým obětem přiblížit zezadu a vytrhnout jim z ruky tašku či kabelku, ve kterých měly mít poškozené kromě dokladů také platební karty či peníze. Ukradené věci měl prodávat kamarádům nebo do zastaváren. Za peníze si pak údajně kupoval například pervitin.

 

Podle informací televize Nova měl mladík od svých 13 let přepadnout zhruba desítku starších žen. Je ale možné, že poškozených bude víc. Prozatím je obviněný z několika trestných činů, za které mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté ale nevylučují, že by se trestní stíhání mohlo rozrůst o další skutky.

TN.cz