lov hada

Ostravští hasiči lovili dvoumetrovou krajtu. Had se skryl ve sklepě

Jitka Fárová
Jitka Fárová, Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 2.12. 2019 20:28
Téma:

Hasiči Moravskoslezského kraje v neděli odchytávali dvoumetrovou krajtu. Ta se zapletla do dvou silničních kol ve sklepě panelového domu v ostravské části Poruba. Odchyt hada se naštěstí obešel bez problémů.

Dvoumetrový škrtič podle hasičů nebyl na první pohled agresivní, naopak byl velmi klidný. Tendence útočit neměl ani poté, co ho hasiči začali opatrně vymotávat z jízdních kol. Zřejmě byl had zvyklý na lidskou přítomnost a teplo.


Záhada, jak se krajta do sklepa dostala, byla velmi rychle odhalena. K tomu, že hada ve sklepě odložil, se přiznal sám jeho majitel. Ten žije v jednom ze zdejších bytů se svou přítelkyní, která s krajtou odmítala sdílet společný domov. Muž se tak prý rozhodl před ní hada schovat. Hasiči společně s policisty krajtu nakonec vrátili majiteli.

Podle vyjádření mluvčího hasičů jsou na Ostravsku podobné zvířecí odchyty poměrně časté. Například v červenci opět v Porubě chytali hasiči sklípkana. Ten utekl z terária a majitel se k němu nehlásil. O pár dní později v Novém Jičíně zase chytali užovku. Tu jeden muž našel doma v koupelně za pračkou.

 

V srpnu hasiči v ostravské části Hrabůvka naháněli leguána. Ten se procházel mezi domy, navštívil dokonce i zahradu místní mateřské školy. Akce tehdy přitáhla pozornost mnoha lidí a mezi nimi i samotného majitele leguána. "Zvíře využilo chvilkové nepozornosti a pootevřeným oknem vyrazilo do světa," řekl tehdy k útěku svého mazlíčka.
 

TN.cz