vulgarity ve sněmovně

Ostrý spor ve Sněmovně. Příště se na vás vyse*em, vzkázala Schillerová

Téma:

Ve Sněmovně v úterý zaznívala peprná slova. Před schválením návrhu zákona o kompenzačním bonusu pro živnostníky a malé společnosti s ručením omezeným se odehrála mezi koaličními partnery nelítostná výměna názorů.

Návrh poslance Ondřeje Veselého (ČSSD), aby se Sněmovna zabývala kompenzací daňových příjmů samospráv v souvislosti s kompenzačním bonusem, který mají inkasovat živnostníci a malé společnosti, vyprovokoval koaliční partnery z hnutí ANO, kteří nešli daleko pro ostrá slova.


Ministryně si nevšímala zapnutých mikrofonů a ve chvíli, kdy předseda Sněmovny Radek Vondráček představil návrh Veselého o financování bonusu a mělo se o jeho zařazení hlasovat, ministryně se zeptala Faltýnka, kdo tento bod navrhuje. "Socan," bylo jí řečeno. "To tady budeme do večera," okomentovala ministryně.

 


Debata pokračovala dál. Na otázku Babiše, proč to poslanec navrhuje, odpověděl Faltýnek jasně: "To jsou socani, zeptejte se předsedy Hamáčka." Ministryně následně Hamáčkovi vzkázala: "Vy jste teda koaliční partner." Celou konverzaci záhy ukončila slovy "Příště se na vás vyse*em."


Pro přijetí zákona, podle nějž budou mít nárok na 500 korun denně jako kompenzaci za omezení kvůli vládním opatřením proti pandemii koronaviru stejně jako OSVČ i společníci malých společností s ručeným omezením, hlasovalo 171 ze 186 přítomných poslanců.

sik TN.cz