trapas na slovensku

Ostuda na ministerstvu! Mluvčí neuměla odpovědět, zrušili celý odbor

Mluvčí slovenského Ministerstva kultury
Zdroj: TV Markíza
Barbora Palovičová je bývalá slovenská vicemiss
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 13. 8. 2019
Téma:

Slovenské ministerstvo kultury čelí pořádné ostudě - tisková mluvčí Barbora Palovičová nedokázala odpovědět na otázky novinářky z televize Markíza. Trapas jí stál pěkně draho, úřad totiž celý tiskový odbor zrušil. Novináři se teď musí obracet se svými otázkami přímo na kancelář ministryně.

Za rázným rozhodnutím slovenského ministerstva kultury stojí reportáž novinářky Martiny Törökové z TV Markíza. Mluvčí a bývalá vicemiss Barbora Palovičová dostala od reportérky otázku, zda mohou politické strany dostat pokutu. Odpověď si mohla mluvčí připravit dokonce den předem. I přesto na otázku nebyla schopná odpovědět.

 

 

Töröková posléze zveřejnila záběry "ze zákulisí" reportáže na facebooku, které se začaly masově sdílet. Palovičová sklidila převážně posměch, někteří se jí však zastávají, že je v této profesi teprve nováčkem a potřebuje trochu praxe. Ministerstvo kultury je však zřejmě jiného názoru a udělalo s bývalou vicemiss rychlý proces.

 

 

Z webové stránky resortu úplně zmizel kontakt na tiskový odbor, informoval zpravodajský server WebNoviny.sk. Od pondělí se novináři musí obracet na kancelář ministryně kultury Ľubice Laššákové. "V rámci organizační změny došlo k přesunutí kompetencí tiskového odboru přímo pod kancelář ministryně," potvrdilo ministerstvo WebNovinám informaci.

 

Reportáž TV Markíza, která všechno odstartovala, se můžete podívat zde:

TN.cz