mohli zemřít

Osudová chyba při chození na velkou: Robinsonům šlo o život!

Robinsonův ostrov - 33. díl - 10
Zdroj: TV Nova
Finálová trojka Robinsonova ostrova

Druhá řada Robinsonova ostrova je minulostí. Titul českého Robinsona a výhru 2,5 milionu korun si odnesl Martin. Teprve nyní se mohli soutěžící pořádně rozpovídat o tom, jakými útrapami si na Filipínách prošli. A několikrát jim šlo o život.

Největšími problémy na ostrově byly nedostatek jídla a takřka nulová hygiena. Ani po 30 dnech na ostrově ale soutěžícím nepřipadalo, že by byli nějak špinaví nebo zapáchali. "My jsme si mysleli, že nesmrdíme," přiznala Blanka. Všechno se prý ukázalo až po návratu domů. "Zkoušela sis čichnout k těm plavkám? Neskutečně jsme smrděli, jako bych spal na hlaváku," přiznal Mirek.

 

Aby toho nebylo málo, většinu žen v Tawi Tawi postihly střevní potíže. "Bylo to nejspíš tím, že jsme do rýže přidávali trochu slané mořské vody," myslí si Blanka. A nejednou se jim stala i malá nehoda. Právě z toho důvodu se Blanka rozhodla ukrást mýdlo.

 

 

Prádlo se totiž nedalo jen ve vodě vyprat. "Voda je tam tak teplá a sůl tak koncentrovaná, že to nejde vyprat," popsala Blanka. Jediný, kdo na funkční systém praní přišel, byla prý Bára. Používala k tomu písek. "Za hodinku měla vždy prádlo čisté," vzpomínala Zina.

 

To Mirek se přiznal, že praní moc nedal. "Pral jsem si tak možná jednou nebo dvakrát. Až když mi řekli, jestli ty plavky na začátku nebyly náhodou zelené," smál se. Během soutěže ho také nařkli, že ukradl zubní pastu, to ale popřel. "Byl jsem prase," přiznal. Zuby si prý v kmeni čistili popelem.

 

Zina zase přiznala, že střevní obtíže je mohly stát i život. Navykli se totiž utírat určitým druhem listí. Když to ale místní lékaři zjistili, okamžitě jim to zakázali. "Řekli nám, že jsou prudce jedovaté," svěřila se Zina.

 

 

O život jim ale šlo vícekrát, a to kvůli vlastní nevědomosti. Po dnech hladovění se jim podařilo najít strom s ovocem, který připomínal něco mezi jablky a hruškami, a těšili se na pořádnou hostinu. "Zakázali nám to jíst. Když jsme večer přišli na kmenovou radu, řekli nám, že kdybychom to snědli, už by ani nemělo cenu volat nám vrtulník," vzpomínala Zina.

 

Finální epizodu Robinsonova ostrova si můžete pustit zdarma na NOVA Plus, všechny díly jsou ke zhlédnutí na VOYO.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PROZRAZENO! Jak hlasovala finálová porota? Někteří Robinsoni překvapili

OBŘÍ DLUHY I SMRT! První telefonát po vyřazení Zinu rozplakal. Radši by zůstala na ostrově

5 největších zajímavostí o ROBINSONOVĚ OSTROVĚ, který by měl správný fanoušek vědět

mom TN.cz