Pozor na to

Osvěžujete se vodou z fontán? Na dovolené hrozí vysoká pokuta!

Osvěžení ve fontáně
Zdroj: Profimedia
V Římě už se vodou z fontány neosvěžíte

Parné léto přímo vybízí k tomu, abyste si svlažili ruce nebo opláchli nohy v městských fontánách. Že to děláte i vy? Pak pozor, v Římě chtějí tuto kratochvíli úplně zakázat a hodlají rozdávat i tučné pokuty.

Řím se rozhodl bojovat proti turistům, kteří bez zábran skáčou do starobylých fontán, aby se v horkém dni ochladili. "Krása Říma musí být respektována všemi. Nebudeme tolerovat neslušné chování a chceme ochránit historické, umělecké a archeologické dědictví Říma," uvedla v pondělí starostka italské metropole Virginia Raggi. Píše o tom britský web The Telegraph.

 

Historických fontán jsou na území Říma asi čtyři desítky. Patrně nejznámější je Fontana di Trevi, kterou proslavil i film Federica Felliniho Sladký život. Hlavní hrdinka Anita Ekbergová se totiž fontánou brouzdá.

 

 

Jenže kdo by chtěl slavnou herečku napodobit, může skončit hodně zle. Cachtání nebo snad koupání ve fontánách bude trestáno pokutou v přepočtu ve výši až 6000 korun.

 

Turistům bude také zakázáno jíst nebo pít, když budou sedět na okraji fontány, pít z fontán nebudou moci ani zvířata. Zapomeňte také na to, že byste ze dna chtěli sbírat drobné, které tam lidé házejí pro štěstí. I za to je pokuta.

mom TN.cz