tragická nehoda

Otec a syn se utopili v oblíbené destinaci! Maminka neštěstí přihlížela

Pobřežní hlídka ve Španělsku
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 19. 8. 2019
Téma:

Obrovská tragédie se stala na oblíbené pláži Platja de Riells na severu Španělska. Čtyřletý chlapec a jeho devětadvacetiletý otec zemřeli během koupání v moři. Příčinu jejich úmrtí vyšetřuje policie. Ve Španělsku s nimi byla i maminka chlapečka, které pomáhají situaci zvládnout místní psychologové.

Na dovolenou vyrazila francouzská rodina – otec, matka i syn – do španělského města L'Escala na severu Španělska. V sobotu se šli koupat na oblíbenou pláž Platja de Riells. Kolem třetí hodiny odpoledne si lidé všimli bezvládného tělíčka na hladině moře.

 

Do vody se okamžitě vydala pobřežní hlídka, která čtyřletého chlapce vytáhla ven a začala ho oživovat. Jeho maminka po celou dobu situaci s hrůzou sledovala a zjistila, že chybí i její devětadvacetiletý manžel. Policie po něm zahájila rozsáhlé pátrání. Do akce povolala také vrtulník, informoval deník Mirror.

 

Mezitím na pláž dorazili i lékaři, kteří se snažili chlapce zachránit. To se bohužel nepodařilo a dítě zemřelo. Někteří lidé na pláži potvrdili, že chlapce naposledy viděli s otcem ve vodě. Od té doby se po muži slehla zem. 

 

 

Policii přijeli na pomoc také hasiči a plavčíci s vodními skútry. O hodinu a půl později muže našli. Jeho tělo se nacházelo tři metry pod hladinou. Na místo dorazil také psycholog, který se snažil utěšit nešťastnou maminku.

 

Policie nyní vyšetřuje, jak k nehodě došlo. Podle prvotních informací se nejspíš začal chlapec topit a otec se mu snažil pomoci. Další variantou je, že se otci udělalo ve vodě špatně a jeho syn nedokázal doplavat pro pomoc.

TN.cz