nucený sňatek

Otec na Slovensku prodal dceru za 80 tisíc korun. Nebylo jí ani 15

Nucený sňatek na Slovensku
Zdroj: Policie SR
Téma:

Neuvěřitelný případ obchodu s lidmi otřásá Slovenskem. Otec tam měl za necelých 80 tisíc korun prodat svoji dceru na nucený sňatek. Dívce, ani jejímu "muži" nebylo podle slovenské policie ještě ani 15 let.

Sňatek se měl uskutečnit mezi dvěma dětmi mladšími patnácti let v Nitranském kraji, informoval web tvnoviny.sk. Malá dívka byla nucena se přestěhovat a žít s chlapcem ve společné domácnosti. Za prodej dívenky dostal její otec 3000 eur, což je necelých 80 tisíc korun.

 

"Nezletilá musela v domácnosti obviněných uklízet a starat se o další nezletilé děti," uvedla slovenská policie. Byla zde držena proti své vůli, i když se chtěla vrátit domů. Když přece jenom chtěla utéct, byla fyzicky trestaná. Se svým nezletilým "manželem" musela podle policie vést dokonce i "řádný manželský život“, a to pod hrozbou dalšího bití.

 

 

Vyšetřovatel národní jednotky boje proti nelegální migraci předložil návrh na podání obžaloby třem občanům Slovenské republiky za zločin obchodování s lidmi. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody ve výši 7 až 12 let. Jak měl být sňatek proveden, policie zatím nesdělila. S ohledem na nízký věk nezletilých nebude policie podávat žádné další informace.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mj TN.cz