Nespokojený tatínek

Otec propadlíka zbil učitele. Chtěl pro syna zlepšit známku na čtyřku

Téma:

Zvláštní způsob, jak zlepšit synovu známku, zvolil otec z Královéhradeckého kraje. Rozhodl se totiž vzít vše do vlastních rukou. Společně s dalším mužem tak na začátku června vyrazil do školy, kde slovně i fyzicky napadli učitele. Teď jim hrozí až 4 roky za mřížemi.

Kriminalisté z Hradce Králové obvinili dva muže ve věku 42 a 61 let z trestného činu vydírání. Na začátku června se totiž vydali do jedné ze středních škol, kde chtěli zařídit lepší známku pro syna jednoho z nich. Tomu hrozilo propadnutí, jeho otec si tak chtěl vynutit alespoň čtyřku přímo u učitele.

 

"Oba muži napadli učitele nejdříve slovně a pak otec studenta i fyzicky, kdy ho několikrát udeřil. Z kabinetu pak s pohrůžkou těžké újmy, pokud nebude mít syn čtyřku, společně odešli," popsala událost policejní mluvčí Iva Kormošová.

 

 

Napadený učitel naštěstí nemusel vyhledat lékařské ošetření. Oba muži celý incident popírají a jsou stíháni na svobodě. Pokud se jim podaří vinu prokázat, hrozí jim trest odnětí svobody od 6 měsíců do 4 let nebo peněžitý trest.

pan TN.cz