Její stav se lepší

Otec prozradil, čím se nakazila holčička, kterou převezli z Egypta

Téma:

Otec roční dívky, kterou muselo v sobotu přepravit leteckým speciálem slovenské ministerstvo vnitra z egyptské Hurghady, prozradil, čím se jeho dcera nakazila. Lékaři v Bratislavě zjistili, že dívku napadla agresivní stafylokoková bakterie. Její stav se ale zlepšuje.

Když u dívky nemoc propukla, mysleli si rodiče, že se jí na puse udělal opar. Její maminka Zuzana jí místo natřela mstičkou. Další den se ale opar objevil také na líčku a postupně napadal celé tělo.

 

"Z oparu byla obrovská mokvající rána. Sežralo by ji to zaživa," řekl slovenskému webu Čas.sk otec dívky.

 

Rodina trávila dovolenou v egyptském letovisku Marsa Alam. Lékaři z místní nemocnice rozhodli, že je potřeba dívku přepravit do lépe vybavené nemocnice v Hurghadě. Ale ani tam si s onemocněním nevěděli rady a doporučili, aby se dívka urychleně vrátila na Slovensko.

 

Protože pojišťovna byla schopna převoz zajistit až v neděli večer, zajistilo v sobotu přepravu slovenské ministerstvo vnitra, které do Hurghady poslalo letecký speciál. Po přistání v Bratislavě přepravili dívku rovnou do nemocnice.

 

 

Tam v pondělí lékaři zjistili, že se dítě nenakazilo žádnou exotickou nemocí. Otec prozradil, co lékaři jeho dceři diagnostikovali:

 

"Podle slov lékaře byl Elliance diagnostikovaný agresivnější typ stafylokokové bakterie. Její stav se zlepšuje a ustoupili i teploty," prozradil otec dívky webu Čas.sk.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SKANDÁL v populárních sítích kaváren: Káva obsahovala něco, co by nikdo rozhodně pít nechtěl!

POZOR: Pijete opakovaně z plastových lahví? Tohle vám hrozí!

Dovolenkový strašák: Máte se cestovní trombózy obávat i vy?

vbo TN.cz