Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.3. 2019 13:59
Hrdina z Christchurch

Otec se vrhnul před děti, aby je zachránil. Sám schytal dvě kulky!

Zdroj: TV Nova

Jako hrdina se při masakru na Novém Zélandu zachoval otec, který své dva dospělé syny před kulkami chránil vlastním tělem. Střelec ho zasáhl do páteře, po dvou složitých operacích se ale podle rodiny rychle zotavuje. Střelba v Christchurch má 50 obětí.

Měl to být veselý výlet, kterým 52letý Adeeb Sami plánoval překvapit své dva syny. Na Nový Zéland vyrazil z Dubaje, kde žije, aby oslavil jejich narozeniny. Místo toho musel syny bránit vlastním tělem při střelbě v mešitě ve městě Christchurch.

 

"Můj táta je vážně hrdina. Postřelili ho do místa nedaleko páteře, když se snažil chránit mé bratry. Ale nedopustil, aby se jim něco stalo," citoval Adeebovu dceru Hebu portál news.com.au. Její otec podstoupil dvě operace a zotavuje se v nemocnici.

 

Podle svědků se Adeeb vrhnul před své děti, jakmile uslyšel první výstřel. Všichni upadli na zem, otec na svých synech ležel, aby je před kulkami co nejvíce kryl. Zřejmě i díky tomu, že zůstali nehybně ležet, se zachránili.

 

 

Vlastním tělem chránil svého dvouletého syna také Zulfirman Syah. Útočník ho několikrát postřelil do zad, jedna kulka zasáhla také malého chlapce. Oba by ale měli být ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života.

 

Bilance obětí pátečního masakru se vyšplhala na 50, dalších asi 30 zraněných stále zůstává v nemocnici. Obvinění z mnohonásobné vraždy čelí 28letý Brenton Tarrant, policie zadržela i tři jeho komplice. Jeden z nich, 18letý mladík, střelbu v mešitách živě přenášel na internetu.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o masakru:

TN.cz