Tragická událost

Šel si zdřímnout, děti nechal v horku v autě. Teď otce viní z jejich vraždy

Dítě v autě - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 16. 6. 2020
Téma:

Smrt dvou malých dětí vyšetřují policisté z americké Oklahomy. Potomky nechal minulý týden otec v rozžhaveném autě a šel si zdřímnout. Čtyřletá dívka a tříletý chlapec po několika hodinách v zamčeném pickupu zemřeli.

Policisté obvinili jednatřicetiletého Dustina Lee Dennise z dvojnásobné vraždy druhého stupně. "Podle jeho výpovědi jel s dětmi kolem poledne do obchodu. Když se vrátili, usnul přibližně na pět hodin,“ píše deník Daily Mail.

 

Poté, co se vzbudil, nevěděl, kde děti jsou. Jejich bezvládná těla našel na podlaze svého pickupu. Dívku a chlapce přenesl do domu a zavolal lékaře, kteří konstatovali smrt.

 

Daily Mail uvádí, že policie má také kamerový záznam, na kterém je vidět, jak muž po příchodu z obchodu zamkl auto a děti v něm nechal. Po celou dobu je nikdo nekontroloval.

 

 

Policie Dennise zatkla a soud mu určil kauci ve výši 750 tisíc dolarů (přibližně 17 milionů korun). Výsledky pitvy zatím nejsou známé, v době události však bylo extrémní horko a teploty ve městě Tulsa dosahovaly až 32 °C.

 

Podle informací Daily Mailu sourozenci s otcem nežili. Ten před pár dny na svém facebooku zveřejnil příspěvek o tom, že své děti velmi miluje a nedokáže si svět bez nich představit.

 

Otec, který nechal v rozpáleném autě zemřít své dítě, dostal doživotí. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz