Hrozivý případ

Otec upálil svou dceru (19) zaživa! Nepovolil jí sňatek s vyvoleným

Zamyšlená indická dívka
Zdroj: Profimedia
Téma:

Otřesný případ řeší indická policie ve vesnici Chainpur Sarkar. Otec tam upálil svou vlastní dceru zaživa. Chtěla si totiž vzít muže z jiné kasty. Domů si došla jen pro osobní dokumenty, ke svému vyvolenému se už ale nevrátila.

Teprve 19letá Laxmi už byla na cestě k obřadní síni, aby si svého přítele vzala za muže - dokumenty potvrzující její věk tak byly to poslední, co jí před svatbou zbývalo zařídit, uvedl britský web Daily Mail.

 

Před odchodem ji ale její 52letý otec Sundar zastavil a odtáhl pryč. Poté ji polil petrolejem a její tělo zapálil. Podle sousedů trpěla Laxmi šílenou bolestí a hrozivě křičela. Sousedi už dívce ale neměli jak pomoci. Sundara odvedli policisté do vazby, kde bude čekat na svůj trest.

 

 

Otec Laxmi zabil, byť neprávem, kvůli urážce na cti. Podle nepsaného pravidla totiž Indové neakceptují svatby mezi různými kastami, tedy společenskými třídami. Kvůli tomu už mnoho Indů zemřelo, přestože se prý Indie snaží vyzývat veřejnost k větší toleranci sňatků mezi různými kastami.

Související témata:
nor TN.cz