vážná nehoda

Otec, jehož dítě jelo na kole bez helmy: "Krev mi tekla mezi prsty!"

Jízda na kole bez helmy
Zdroj: zpravy@nova.cz, Getty Images
Téma:

Malý chlapec se šel s kamarády projet na kole bez svolení rodičů. Při jízdě narazil do lampy a vážně si poranil hlavu. Otec nyní varuje rodiče, ať nikdy nedopustí, aby jejich děti jezdily bez helmy.

"Apelujte prosím na všechny rodiče, ať nikdy nedopustí, že děti budou jezdit na kole bez helmy. Já jsem to neohlídal a selhal jsem. A můj chlapeček teď leží s vážným zraněním hlavy v nemocnici. Nechat si protékat krev vlastního dítěte mezi prsty, to zažít nechceš," přiznal TN.cz otec Pavel, kterého situace velice mrzí a zveřejněním synova příběhu chce zkusit zabránit další možné nehodě jiného dítěte.

 

Pavel netušil, že chlapec odešel s kolem a bez helmy. "Nehoda se stala tak, že si syn s kamarády vzal kolo bez dovolení, předtím byl na zahradě s míčem. Šli jezdit na ulici, která je z kopce. Narazil do lampy a padl na obrubník," popsal. "Výsledek otřes mozku a 2 týdny léčení," dodal Pavel.

 Nošení helmy je při cyklistice velice důležité. V dubnu nejspíš zachránila helma život chlapci z Prahy, který s kamarádem a bratrem dováděl na kole. Při chybném manévru ale přeletěl přes řídítka a zůstal ležet na zemi. "Helma chlapce byla pádem přes řídítka naprosto rozbitá. Záchranáři se shodli, že bez helmy by byl malý cyklista nejspíš mrtvý," řekla Deníku mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Související témata:
mik TN.cz