Měsíční výhled

Oteplí se až na deset stupňů, sníh nečekejte. PŘEDPOVĚĎ NA LEDEN

Oteplení
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 4. 1. 2020
Téma:

Následující měsíc bude teplotně nadprůměrný. Nejtepleji bude v nadcházejím týdnu, kdy mají teploty šplhat až k deseti stupňům. Sněhu v nížinách se podle meteorologů příliš nedočkáme a i na horách bude pokrývka přibývat jen pozvolna.

"Výrazně teplejší by měla být první polovina předpovědního období, ve druhé polovině období budou teploty pravděpodobně v rozmezí běžných hodnot pro danou roční dobu," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém webu.

 

V příštím týdnu mohou teploty vyšplhat až na deset stupňů, nejtepleji by mělo být ve čtvrtek a v pátek. Poté se znovu začne postupně ochlazovat a po půlce ledna už se teploty budou pohybovat kolem tří stupňů.

 

V noci mají teploty pravidelně padat pod bod mrazu. Nejchladněji, co se týče nočních teplot, bude ve čtvrtém lednovém týdnu. ochladí se až na minus osm stupňů. Výrazně pod nulu budou teploty klesat především při malé oblačnosti.

 

 

Z hlediska srážek budou následující čtyři týdny průměrné. Nejvíce pršet či sněžit by mělo v týdnu od 20. ledna. Především v první polovině měsíce ale nejspíše nebude vůbec sněžit v nížinách a i na horách bude sníh přibývat jen pozvolna.

 

Výhled počasí na čtyři nadcházející týdny vydává každou sobotu Český hydrometeorologický ústav. Úspěšnost se u teplot pohybuje kolem 75 %, u srážek okolo 65 %. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám.

TN.cz