Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 12. 2018
Týdenní předpověď

Ledovka znovu udeří, varují meteorologové! Začne také sněžit

Zima - 4
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto

Ledovka a mrznoucí déšť potrápí Česko i v nadcházejícím týdnu.

Meteorologové už vydali výstrahu před náledím, platí z úterý na středu pro celé Česko. Na horách může v týdnu sněžit, v nížinách bude spíše pršet.

Na začátku týdne se krátce oteplí, v pondělí by měla rtuť teploměru vystoupat až na 11 stupňů. Postupně se bude znovu ochlazovat, teploty spadnou především na východě na nulu. V noci na středu budou mokré silnice namrzat.

 

Kvůli ledovce platí pro celé Česko od úterních 21 hodin do středečních 10 hodin výstraha. "Během úterý se bude od severozápadu ochlazovat a ve středu ráno budou teploty ve 2 m nad zemí na celém území pod bodem mrazu," uvedl Český hydrometeorologický ústav.

 

Pršet ale bude odpoledne jen místy a především na Českomoravské vrchovině a na Moravě bude foukat mírný vítr, který bude mokré komunikace vysušovat. Právě pro tuto oblast platila výstraha před nejvyšším stupněm nebezpečí o uplynulém víkendu. Nyní je varování nízkého stupně.

 

 

V pondělí bude zataženo až oblačno. Především na Českomoravské vrchovině a na Moravě může řidiče potrápit ledovka a mrznoucí déšť. Denní teploty se budou pohybovat mezi 7 až 11 °C, na Moravě a severovýchodě Čech mezi 2 a 6 °C.

 

Také v úterý zůstane obloha zatažená, místy se objeví déšť nebo přeháňky. V polohách nad 800 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. K večeru bude oblačnosti ubývat. Noční teploty klesnou na 8 až 4 °C, na Moravě 5 až 1 °C. Ty denní vystoupají na 6 až 10 °C.

 

Ve středu bude zpočátku polojasno, ráno se může objevit mrznoucí mlha. Postupně bude oblačnosti přibývat, místy bude pršet a na severovýchodě by mohlo i sněžit. V noci a ráno se může znovu tvořit ledovka. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, nejvyšší denní 1 až 5 °C.

 

 

Na čtvrtek předpověď hlásí zataženo, zpočátku s deštěm nebo přeháňkami. Zejména na Moravě a ve Slezsku by mělo sněžit. Teploty v noci klesnou na 4 až 0 °C, přes den se dostanou na 1 až 5 °C, v jihozápadní polovině Čech na 5 až 9 °C.

 

I v pátek očekávají meteorologové zataženo, občas s deštěm. V noci teploty spadnou na 6 až 2 °C, na severovýchodě Čech a na Moravě a ve Slezsku +2 až -2 °C. Přes den teploměr ukáže 6 až 10 °C.

 

Také o víkendu bude obloha zatažená a bude pršet, případně se objeví přeháňky. Na horách a postupně i v nižších polohách by mělo sněžit. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, postupně +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, postupně 0 až 4 °C.

 

Předpověď počasí:

epa TN.cz
Reklama