státní svátek

Otevírací doba 8. května: Kde ve středu nakoupíte? PŘEHLED

Otevírací doba
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Téma:

Ve středu si Češi připomenou konec druhé světové války, a to státním svátkem Dnem vítězství. Podle zákona však musejí mít obchody větší než 200 m2 v tento den zavřeno. Nakoupit si tak budete moci jen v menších prodejnách, na benzinových pumpách, nádražích nebo na letištích.

Pokud plánujete na státní svátek 8. května, kdy slavíme Den vítězství, užít si volno a klid, neměli byste zapomenout, že bude v tento den většina obchodů zavřená.

 

V Bille nakoupíte pouze na Letišti Václava Havla, na Hlavním nádraží v Praze a na všech čerpacích stanicích Shell, kde se nachází Billa stop & shop. Na státní svátek bude mít své obchody zavřené také Albert. Výjimkou bude Hypermarket České Budějovice Nádražní, kde bude otevřeno od 8 do 18 hodin. Ve středu nenakoupíte ani v Kauflandu, Tescu nebo Penny Marketu.

 

Výjimku ze zákona, který začal platit v roce 2016 a během kterého nesmějí mít otevřeno obchody větší než 200 m2, tvoří prodejny na letištích, hlavních nádražích, v nemocnicích, benzinové pumpy nebo lékárny.

 

 

Zavřít nemusí ani obchodní centra obecně. Mohou se rozhodnout, že nechají některé malé obchůdky otevřené. Celkový přehled otevírací doby nákupních center na státní svátek naleznete zde.

reg TN.cz