škola v přírodě

Otrava dětí v Žihli nebyla náhoda, tvrdí svědci! Rodiče podají žalobu

Téma:

Rodiče nemocných dětí, které byly na škole v přírodě v Žihli, chtějí podat hromadnou žalobu na firmu, která areál vlastní. Děti se podle nich otrávily jídlem. Této verzi příběhu nahrávají i nová svědectví, která se objevují. Většina školáků, které záchranáři ze školy postupně odváželi s bolestmi břicha a zvracením, už je v domácím léčení.

Ačkoli ředitelka školy v přírodě stále tvrdí, že si nákazu přivezl jeden ze školáků, rodiče nemocných žáků jsou zcela jiného názoru. Podle nich se děti otrávily jídlem a na firmu, která areál vlastní, tak chtějí podat žalobu.

 

"Opravdu je to čistě jenom z toho, že něco špatného snědly. Řekla to i paní doktorka, primářka přímo vysvětlila tu zprávu," říká jedna z maminek.

 

Stejného názoru je i lékař David Härtel. "Kdyby tam byla nákaza od nějaké jiné osoby, která by to tam přivezla, tak to samozřejmě takhle nemůže vzniknout - to by bylo postupný. Během dvou dnů nemůže jedna osoba všech sto lidí obejít," říká.

 

 

Hygienici jídlo už zkoumat nemůžou. Kvůli změně zákonů podobná zařízení nemusejí vzorky jídla schovávat pro případnou kontrolu. Krajská hygienická stanice tak měla stíženou práci. Výsledky šetření by měla mít začátkem příštího týdne.

 

Ačkoli se vedení školy v přírodě stále brání, po včerejší odvysílané reportáži se ozvali i diváci, kteří mají se žihelskou školou v přírodě podobné zkušenosti. "V loňském roce byly v této škole v přírodě děti z 1.ZŠ Most. Plno jich tam prodělalo průjmy a zvracení, včetně mojí dcery. Přivezli mi ji v hrozném stavu," popsala jedna z divaček.

Soňa Vachová/ lud TN.cz