Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktuální stav

OTRAVA na škole v přírodě: Hospitalizovali více než 60 dětí

V současné době je již více než 60 dětí ze školy v přírodě „Na Sklárně“ v Žihli nakažených virovou infekcí. Děti jsou hospitalizovány v nemocnicích po celých západních Čechách.

"Aktuálně je nakažených více než 60 dětí, které jsou rozvezeny po nemocnicích v Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém a částečně i Středočeském kraji,“ řekl doktor Josef Klepáč, zástupce ředitele Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje.

 

"První pacienti, kteří byli v noci hospitalizováni, jsou na tom již lépe a budou pomalu propouštěni domů k domácímu ošetřování. Pravděpodobně se jedná o virové onemocnění s krátkou inkubační dobou.“

 

Informaci o tom, že škola v přírodě "Na Sklárně“ je problematický objekt, kde byla hygiena již několikrát, doktor Klepáč nepotvrdil. „Za posledních několik let jsme tam byli dvakrát, ale jednou se jednalo o štěnice a podruhé o průjem. Považuji to však za jednotlivé izolované případy a ne problematické místo obecně.“

 

 

To odmítá také ředitelka školy v přírodě "Na Sklárně“ v západočeské obci Žihle Mgr. Alena Soprová. Podle jejího vyjádření se děti nakazily od jedné holčičky, která již nemocná přijela a které bylo špatně od úterý. Odmítla také, že by za nákazu nesla odpovědnost škola v přírodě.

 

Děti musely být hospitalizovány v brzkých ranních hodinách ve čtvrtek 7. dubna 2016 kvůli zažívacím potížím. Hospitalizováno muselo být původně 44 dětí z 200. Jejich počet však v průběhu dne stoupnul. Lékaři dětem diagnostikovali infekční gastroenteritidu, která se přenáší dotykem či kontaktem s infekčním materiálem.
 

pj TN.cz