Biden v problémech

"Otřel se o můj nos," obvinila žena bývalého viceprezidenta USA

Téma:

Bývalý viceprezident Spojených států čelí několika nařknutím z obtěžování. Bidena obvinily dvě ženy, kterých se měl nepatřičně dotýkat. On sám si prý nemyslí, že by se někdy choval nevhodně. O Bidenovi se spekuluje, že plánuje potřetí kandidovat na šéfa Bílého domu.

Šestasedmdesátiletý usměvavý Joe Biden stál po boku prezidenta Baracka Obamy obě jeho funkční období. Pověst bývalého viceprezidenta a senátora, který je podle kolegů velmi emocionální, je teď ale značně pošramocena.

 

"Během letitých kampaní a politického života jsem nabídl nespočet potřesení rukou, objetí, projevů náklonnosti, podpory a útěchy. A věřím, že ani jednou – nikdy – jsem se nechoval nevhodně," komentoval bývalý viceprezident.

 

Politička Lucy Floresová uvedla, že se jí během kampaně před pěti lety nevhodně dotýkal. "Čichl si k mým vlasům. A pak se naklonil a velmi pomalu mi dal pusu na vršek hlavy," popsala.

 

 

Také někdejší asistentka Amy Lapposová tvrdí, že si ji v roce 2009 na benefiční akci přitáhl a otřel svůj nos o její. Jeho prohlášení ji neuspokojilo. "Jeho vyjádření mě znechutilo. Nebo spíš urazilo. Ještě víc než to, co udělal. Myslím si, že za to nepřijal odpovědnost a všichni víme, že přesně tohle dělá," uvedla Amy.

 

Rodáka z Pensylvánie by tahle tvrzení několika žen mohla stát pověst a také šanci stát se prezidentem Spojených států. Neúspěšně se o Bílý dům ucházel v roce 1988, kdy souboj vzdal kvůli obvinění z plagiátorství a v roce 2008. Prohrával ale souboj uvnitř strany a kandidaturu rovněž ukončil.

pan, Kristina Tůmová TN.cz