smutná noc

Tragická nehoda na Novojičínsku! Čtyři lidé zemřeli, jeden zraněný

Petr Barták
Petr Barták
Aktualizováno 20.8. 2019 20:49
Téma:

K mimořádně tragické nehodě vyjížděli před pondělní půlnocí policisté z Moravskoslezského kraje. Při čelním střetu dvou osobních aut u Starého Jičína zemřeli čtyři lidé.

Policisté z Novojičínska prověřují tragickou nehodu, která se stala v pondělí ve večerních hodinách. "K události došlo 19. 8. 2019 kolem 23.40 hodin na silnici I/48 v katastru obce Starý Jičín. Řidič vozu zn. VW Touran vjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde došlo k čelnímu nárazu s protijedoucí jízdní soupravou – automobilem zn. VW Sharan s přívěsem," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

 

Nehodu nepřežili tři spolujezdci z obou vozidel ve věku 15, 31 a 39 let a také řidič, který vjel do protisměru. Během nehody utrpěl vážná zranění třiačtyřicetiletý muž. Po ošetření ho lékaři převezli do nemocnice se středně těžkým poraněním hrudníku. V autech cestovali podle policie cizinci. 

 

 

Silnice byla kvůli vyšetřování a likvidaci následků nehody uzavřena v obou směrech. Krátce před čtvrtou hodinou ranní byl provoz zcela zprůjezdněn. 

 

"Policisté provedli ohledání místa události, topografickou a fotografickou dokumentaci. Některé skutečnosti objasní znalci. Policejní komisař nařídí soudní pitvu zesnulých. K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti," vysvětlila Pokorná.

 

Dodala také, že se jedná o letošní nejtragičtějčí dopravní nehodu v Moravskoslezském kraji. "Následkům nehod podlehlo v regionu 35 osob (vloni za srovnatelné období 29 osob)," uvedla mluvčí. 

reg TN.cz