Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

imigrantská krize

Otřesná zpráva z uprchlických táborů: Znásilňování žen a dětí!

Uprchlický tábor - 2
Zdroj: Profimedia
ilustrační foto

Ženské organizace přišly s hrůznou zprávou o podmínkách, které panují v německých uprchlických táborech. Podle ní v nich dochází k znásilňování a zneužívání dětí.

Drsné obvinění bylo vzneseno v dopise, který organizace  Women for Women Refugee předala hesenskému ministerstvu sociálních věcí 18. srpna, a týká se přinejmenším uprchlického tábora v Giessenu.

 

Tam se na americké základně tísní na 5 tisíc běženců a podle skupin za ženská práva v nich dochází k znásilňování, přičemž valná část z těchto činů není nikdy nahlášena. Oběťmi jsou ženy, které cestují bez mužského doprovodu a které tak někteří muži chápou jako méněcenné a přirozený terč. Problém znásobuje skutečnost, že uprchlíci nejsou v táboře nijak rozděleni podle pohlaví, národnosti nebo náboženství.

 

"Ženy a děti tu nejsou nijak chráněny. Muži, kteří ženy chápou jako sobě podřízené, toho pak zneužívají. Máme hlášeno bezpočet znásilnění, sexuálního zneužití a množí se případy nucené prostituce. Nejsou to ojedinělé případy. Ženy se bojí pohybovat po táboře dokonce i ve dne," uvedli dobrovolníci podle listu Daily Mail.

 

 

"Víme, že se tam znásilňuje," uvedla policejní mluvčí Giessenu Astrid Eibelshaeuserová. Federální komisař Johannes-Wilhelm Roerig uvedl: "Největší obavy mám o děti v azylových centrech a táborech. Nejsou proti sexuálním útokům chráněny." Podle Hesenska je jedinou obranou rychlá integrace skutečných válečných uprchlíků do společnosti.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

V Praze řádil úchyl: Olizoval ženám stehna na eskalátorech

Ochutnávka večerní Ordinace: Podívejte se na divokou milostnou scénu!

hel TN.cz