Únos a vražda

Otřesné detaily vraždy Dominika: Pachatel ho utopil v septiku

Možný vrah Dominika
Zdroj: TV Nova
Podezřelý Jaromír (vlevo) a Dominik
Téma:

Policie už přesně zmapovala, co předcházelo vraždě jednadvacetiletého Dominika z Luštěnic na Mladoboleslavsku. O život jej měl připravit šestačtyřicetiletý známý, bývalý partner jeho přítelkyně. Vraždit měl proto, aby proti němu Dominik nemohl svědčit. Děsivé okolnosti případu odhalil v sobotním vydání deník MF Dnes.

Chtěl se zachovat správně a odhalit zneužívání malé holčičky, Dominik se ale sám stal obětí trestného činu. Jednadvacetiletý mladík z Mladoboleslavska byl v pondělí 22. ledna nejprve unesen a následně zavražděn. Pachatelem má být šestačtyřicetiletý Jaromír Š., který už je ve vazbě.

 

Začátek celého hrůzného činu zachytila podle deníku MF Dnes, který v sobotním vydání přinesl rekonstrukci případu, kamera v Dominikově autě. Na záběrech by mělo být vidět, jak Jaromír odtáhl omráčeného Dominika do svého auta a odvezl pryč. S tím, že byl Dominik zřejmě unesen, pracovali od počátku i policisté, kteří žádali veřejnost o pomoc při pátrání a upozorňovali, že se Dominik mohl stát obětí únosu.

 

Jaromír s uneseným Dominikem zamířil do opuštěného domku na okraji Karlových Varů. V hlavě měl zřejmě od počátku děsivý plán, který také realizoval. "Shodil poškozeného do jímky naplněné tekutinou. Následně zavřel poklop tohoto septiku tak, aby zamezil poškozenému byť v teoretické možnosti opustit jímku a zachránit si život," cituje MF Dnes z obvinění podezřelého muže.

 

 

Motivem měla být snaha zabránit Dominikovi v tom, aby proti Jaromírovi svědčil. To prozradil TN.cz i Dominikův otec. Jaromír žil u Dominika v podnájmu. Byl bývalým partnerem Veroniky, Dominikovy přítelkyně, která v domě žila se dvěma dcerami.

 

"Dominik zjistil, že to jedno dítě začal pohlavně zneužívat a měl jít kvůli tomu svědčit," řekl otec chlapce TN.cz.

 

Emotivní zpověď Dominikova otce:

 

Po činu se pachatel snažil zamaskovat stopy. Veronice přišla SMS zpráva z Dominikova mobilu. Údajný Dominik jí psal, že odjíždí za hranice a už se s ní nikdy neuvidí. Tvrdil, že malou dívku ke svědectví proti Jaromírovi navedl, aby se ho zbavil, píše MF Dnes. Veronika nevěřila tomu, že zprávu skutečně Dominik napsal.

 

Policisté Jaromíra zadrželi a soud jej poslal do vazby. Otec poukazuje ještě na jednu alarmující skutečnost. Trestní oznámení kvůli podezření na zneužívání dívky podali Dominik s přítelkyní už v listopadu, do osudného lednového večera ale nikdo nebyl předvolaný, tvrdí otec.
 

vbo TN.cz