kontrola szpi

Otřesné podmínky v Albertu: Ve skladu byl trus i mrtví hlodavci!

Albert (Bezovka) Praha, Ondříčkova
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Potraviny a jídlo
Téma:

Albert musel uzavřít svůj sklad na pražském Žižkově, ve kterém byli mrtví hlodavci, poškozený strop a myší trus. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) také objevila hodně prachu, který sedal na skladované věci. Prodejna podle inspekce zůstala otevřená.

Inspekce provedla kontrolu jednoho ze skladů oblíbeného obchodního řetězce Albert. Během toho objevila nevhodné podmínky, ve kterém obchod skladoval své potraviny a nápoje.

 

"Uzavřeli jsme sklad trvanlivých potravin a nápojů provozovny Albert na pražském Žižkově, na ulici Ondříčkova 39," uvedla SZPI na svém faceboku.

 

Inspektoři ve skladu objevili řadu hygienických pochybení, a to myší trus, který se nacházel blízko potravin, dále nečistoty na podlaze, zanedbaný úklid, mrtvé hlodavce nebo poškozený strop.

 

 

"Výjimečně prašné prostředí působil chybějící obklad podlahy v části skladu, kde se beton drolil a vytvářel množství prachu, dosedajícího na skladované potraviny," doplnila SZPI.

 

"Zákazníkům se za tuto situaci velice omlouváme. Můžeme naše zákazníky ujistit, že jsme bez prodlení provedli nápravná opatření a v současné době ve spolupráci s inspektory probíhají další preventivní kroky tak, aby se situace neopakovala," uvedl mluvčí Albertu Jiří Mareček.

Související témata:
reg TN.cz