PSI V OSADĚ

Otřesné týrání psů na Slovensku! Psí bitky i jatka v osadě nikdo neřeší. VIDEO

Otřesné týrání psů na Slovensku, psí bitky i jatka v osadě
Zdroj: TV Markíza
Týraní psů na Slovensku
David Mimra
David Mimra
19.10. 2020 11:11
Téma:

To, že ve slovenských osadách žijí tisíce psů v žalostném stavu, je veřejným tajemstvím už několik let. To, co ochranáři zažili v Chminianských Jakubovanech, to ještě neviděli. Všude byly kosti a lebky mrtvých psů, krev z psích jatek a stovky zbídačených psů.

V romské osadě na východním Slovensku našli ochranáři v minulosti i psí jatka. "Přesně před tímto domem byla trojnožka a ní byl zavěšený čuvač stáhnutý z kůže," řekla při průchodu osadou jedna z ochranářek. Běžné tam.

 

Stovky psů osadě trpí v otřesných podmínkách. Nejsou registrovaní ani čipování. "Kolik máte nahlášených psů? 29. A kolik si myslíte, že jich tam je? Nevím. Já vám povím pravdu, i kdyby je tam zabíjeli, mě to nezajímá " uvedl při rozhovoru s redaktorkou TV Markíza starosta obce Chminianské Jakubovany.

 

 

Úřady nařídily provést odchyt psů. Ten ale nakonec vůbec neproběhl. Kvůli agresivitě osadníků, kteří zvířata odmítali vydat. "Od roku 2012, co odchyty děláme, se nám nestalo, že bychom odchyt neudělali, když jsme tam šli," uvedla ochranářka.

 

Na místo musela kvůli agresivitě obyvatel přijet policie. Starostovi teď hrozí trestní stíhání za to, že si neplní své povinnosti.

 

Podívejte se na reportáž Kristíny Kövešové z TV Markíza:

Související témata:
TN.cz