týrání zvířat

Otřesný čin! Klisnu ve volném výběhu na jihu Čech někdo polil žíravinou

Michaela Klárová
Michaela Klárová
Aktualizováno 14:04
7.12. 2020 13:16
Téma:

Případ týrání zvířat vyšetřují od konce minulého týdne policisté na jihu Čech. Neznámý pachatel polil žíravinou krk osmnáctileté klisny, která byla ve volném výběhu.

Klisna byla ve volném výběhu s dalšími koňmi na pastvinách nedaleko rybníka Dehtář na Českobudějovicku. Majitelé při krmení zjistili, že klisna má otevřenou ránu na krku o délce patnáct centimetrů a šířce osm centimetrů.

 

Zranění sahalo dalších několik centimetrů do živé tkáně. Veterinář, který na místo dorazil a koně ošetřoval, zjistil, že se nejedná o nějaké mechanické poranění, které by si kůň mohl způsobit například o ohradník. Už na místě mu bylo jasné, že klisnu někdo polil žíravinou.

 

O jakou látku se přesně jedná vyšetřovatelé zatím zjišťují. Podle policie na koni jezdí dcera ženy, která případ oznámila. Zhruba týden ho ale nesedlala a kůň se pohyboval během dne ve venkovním výběhu.

 

 

Klisnu tak někdo musel poranit minulý nebo předminulý týden v ohradě. Není ale vůbec jasné, proč a hlavně kdo přišel na pastviny, aby koně polil žíravinou. Ošetření a léčení klisny bude navíc podle policie finančně velmi náročné.

 

Kriminalisté vyzývají všechny, kteří se v minulých dnech v místech pohybovali a všimli si něčeho podezřelého, aby se obrátili na policii. Ta případ vyšetřuje pro trestný čin týrání zvířat.

Kateřina Sejková TN.cz