hrozba ISIS

Vojáci našli uříznutou hlavu! Brzy může být hrůzných nálezů víc

Isis na Filipínách
Zdroj: YouTube.com
Ilustrační foto
Téma:

Islamisté zavraždili na Filipínách 68letého muže, kterého zajali loni v září v jednom z letovisek na jihu země. Uříznoutou hlavu Kanaďana našla tamní armáda. Zavražděn byl kvůli tomu, že úřady odmítly zaplatit mnohamilionové výkupné.

Filipínští islamisté chladnokrevně zavraždili 68letého Kanaďana kvůli tomu, že za něj úřady odmítly vyplatit tučné výkupné ve výši 21 milionů dolarů (půl miliardy korun). John Risdel ale není jediným rukojmím, kterého radikálové chtěli vyměnit za peníze. Spolu s ním totiž zadrželi ještě jednoho Kanaďana, Nora a Filipínku.

 

Ultimátum na zaplacení výkupného vypršelo v pondělí. Armáda v tu chvíli oznámila, že se rukojmí pokusí osvobodit. Brzy však bylo jasné, že Kanaďana už nikdo nezachrání. Jeho hlavu našli oddělenou od těla. Kanadský premiér Justin Trudeau označil tento čin za chladnokrevnou vraždu.

 

 

Za vraždou muže stojí povstalci ze Skupiny Abu Sayyafa, kteří dlouhodobě podporují teroristickou síť Al-Káidu a také bojovníky Islámského státu. Skupina má na svědomí už velké množství únosů, stejně jako pumových útoků a vražd.

 

Filipínské úřady dříve výkupné platily. Skupina ale díky financím stále rostla a sílila. Z peněz si navíc nakupovala zbraně. Veškeré snahy uzavřít s povstalci mír byly v zemi neúspěšné.

Související témata:
lud TN.cz