smutná realita

Otřesný nález v žaludku na VIDEU: Velryba zemřela bolestivou smrtí!

Téma:

Opravdu hrozivý nález objevili výzkumníci z Norska v žaludku velryby, která kvůli obrovským bolestem uvázla na mělčině a zemřela. Zvíře spolykalo více než 30 plastových tašek, smutné je, že pro badatele to nebylo vůbec žádné překvapení.

O tom, že člověk dokáže zničit nejrůznější ekosystémy a přírodní památky, není žádných pochyb. Málokdo si ale dokáže představit, jak obrovskou zátěží na životní prostředí je třeba odpad.

 

Podle některých vědeckých studií už v roce 2050 může být v oceánech víc tun plastů než ryb, badatelé a ochránci přírody už teď nacházejí stovky mrtvých zvířat, pro které je styl života lidí smrtelný.

 

 

Smutným důkazem je i nález těla mrtvého vorvaňovce, kterého obrovské bolesti a křeče dohnaly až do mělkých vod u Norska, kde také zemřel.

 

Když se mu vědci podívali do žaludku, aby zjistili, co zvíře zabilo, našli neuvěřitelných 30 plastových tašek. Igelitky zvířeti úplně ucpaly střeva. "Zjištění nejsou překvapivá," sdělila zooložka Lislevandová. "Bojím se odhadovat, jak dlouho to všechno jedl, než se mu žaludek úplně zaplnil," dodala.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HODNĚ PŮSOBIVÉ VIDEO: Herec předvádí, jak umírá ulovená velryba

GALERIE: Krvavé moře a stovky mrtvých. Masakr velryb na Faerských ostrovech

lud TN.cz