Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Drsná hádka

Jurečka je prase, vykřikuje Ovčáček. Rozčílila ho kritika Hradu

Zdroj: TV Nova

Tělo primáře Petra Halaty, který zemřel v úterý na služební cestě v Číně, zatím stále není v České republice. Smrt lékaře Miloše Zemana byla podle ministerstva zahraničí náhlá. Tato událost navíc na sociálních sítích způsobila rozepři mezi mluvčím Hradu Ovčáčkem a ex-ministrem zemědělství Jurečkou.

Zpráva o úmrtí prezidentova lékaře se objevila v pátek, i když primář zemřel už v úterý. Výprava prezidenta Zemana před odletem ze Šanghaje zjistila, že Halata mezi cestujícími chybí. Našli ho v hotelovém pokoji. Ostatní členové výpravy následně z Číny odletěli. Postup delegace se nelíbí bývalému ministrovi zemědělství Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL).


“Čtyři roky jsem jezdil jako ministr a hlava delegace a neumím si představit takto odletět a nikoho neposlat na pokoj s hotelovým personálem zjistit, zda dotyčný není tam. Navíc posunout odlet vládního speciálu není takový problém,“ sdělil Jurečka.


Na jeho vyjádření vzápětí reagoval prezidentův mluvčí. “Jurečka je prostě prase. Jurečka vědomě šíří lež a neeticky zneužívá k útoku na prezidenta republiky smrt člověka. I v té nejslušnější společnosti je označení prase pro Jurečku až příliš mírné,“ uvedl prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček.


“Mě přijde takováto vyjádření tiskového mluvčího pana prezidenta jako neprofesionální, když pominu, že to už je opravdu i z hlediska lidské úrovně něco, co vůbec není přijatelné,“ odpověděl Jurečka.

 


Kdy bude Tělo šestašedesátiletého Petra Halaty převezeno do České republiky, není zatím jasné. “Na místě probíhalo ještě vyšetřování toho, co se vlastně stalo a jak k úmrtí došlo. Policie řekla, že jde o náhlé úmrtí. Tím pádem se vyšetřování končí a teprve potom je možné vystavit úmrtní list,“ oznámila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová


Po vystavení úmrtního listu bude možné tělo Petra Halaty přepravit do Prahy. O repatriaci se postará zdravotní pojišťovna.
 

Veronika Polášková, rod TN.cz